Contactz

 

 

 

 

 

TSSF/Cmas Nedir?
q


TSSF/CMAS Nedir?
CMAS (Confederation Mondial des Activites Subaquatique), yani Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu. Üye ülke federasyonları ve kuruluşlarının sualtı aktiviteleri ile ilgili uyması gereken minimum standartları ve eğitim programlarını belirleyen uluslar arası kurumdur. Ülkemizde federasyonumuz tarafından verilen dalıcı diploma ve kimlik kartlarının tüm dünyada geçerli olmalarını sağlayan da (TSSF) Türkiye Sualtı Federasyonu' nun bu konfederasyon ile olan sözleşmesidir.

Eğitim Dizgesi ?
TSSF/CMAS temel eğitim dizgesi 6 belge seviyesinden oluşur. Bunlar 1 yıldız, 2 yıldız ve 3 yıldız dalıcı belgelerini, eğitmen seviyesi belgeleri olan 1 yıldız, 2 yıldız ve 3 yıldız dalış eğitmeni belgeleri izler. Bunların yanında uzmanlık belgeleri ve uzman eğitmen belgeleri de vardır.

Nasıl Başlarım ?
En az 15 yaşında, sağlıklı iseniz ve yeterli seviyede yüzme biliyorsanız başlayabilirsiniz.
Önce 12 konudan oluşan teorik eğitimi alacaksınız ve bitiminde pratik bölümlerini denizde yapacağız.
Pratik eğitimlerde eğitmen eşliğinde Cmas 1 Yıldız Dalıcı eğitiminin gerekliliği olan beceriler yapılır. Tüm sualtı becerilerini başarılı bir şekilde tamamladığınızda dalış sertifikası almaya hak kazanırsınız.
Başlamak için bizi 0532 343 94 20 numaralı telefonlardan aramanız veya pruva@pruvasualti.com adresine mail göndermeniz yeterli.

Pruva Dalış Merkezi, tüm eğitim ve dalış etkinliklerini Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu' na bağlı 1009 numaralı yetki belgesi ile yapmaktadır.

      a      s